Poděkování starostlivému občanovi, aneb Ostatky budou…

Vzhledem k tomu, že dnešní doba je taková jaká je, rozhodli jsme se s Vámi všemi podělit o vzkaz od nejmenovaného „starostlivého“ občana. Můžeme pouze hádat proč a kdo, ale pravděpodobně má tato osoba skutečně obavy o zdraví a blaho všech. Zde je citace onoho vzkazu.

„Vážení Hasiči.
Píši Vám ohledně konání letošních Ostatků. Prosím Vás o zvážení zda je vůbec konat ,když je mezi lidmi tolik nemocných. Hodně lidí z Nevojic z toho má obavy a dávají se slyšet že nebudou raději otvírat a hostit masky. Mají strach i další, ale bojí se Vám to říct aby se o nich neřeklo že jsou snad lakomí a jde jim jen o o trochu té kořalky a jídla. Doufám, že se nad tím ještě zamyslíte a taky tím mnohým lidem zavřete ústa jelikož právě mnozí po straně pomlouvají a říkají že vám jde hlavně o vybrané peníze, zdarma se napít a najíst a pan Švaňhal by neměl po celý rok na hasičce svačinky v podobě uzeného. Ano toto se mezi lidmi probírá. Takže přemýšlejte jestli ostatky konat. Pro cca 30 masek je to prima zábava ale zbytek obce to bere jako nutné zlo.“

Pro jistotu, abychom uctili tohoto starostlivého občana přikládáme originál jeho vzkazu. Je opravdu krásné mít takovouto starost, ale ještě krásnější je s těmito slovy přijít osobně a neskrývat se za kousek papíru.

One thought on “Poděkování starostlivému občanovi, aneb Ostatky budou…

  1. Anonym má naprostou pravdu, že hodně lidí je nemocných, zapoměl ale zmínit, že sám je též nemocen tou nejhorší nemocí, která zde řádí skoro dva roky. Touto nemocí jsou postiženi všichni ti, kteří slouží jako pěšáci covidfašismu a proto zapomínají, že každá obec (naše je tu pokud se nepletu od čtrnáctého století) prošla různými ataky různých infekčních nemocí, které byly mnohem horší než to s čím nás tady straší věrchuška a přesto si obyvatelé obce dokázali udržet svoji identitu a kultůru a tradice až do letošních ostatků kdy se našel „statečný“ anonym a pokouší se to zastavit ve jménu, čeho?
    Ano všichni to víme. Je to štěkání malého psa za vysokým plotem, nikdo si jej nevšímá.
    Já a i moje rodina děkujeme všem, kteří se podílí na těchto akcích, které se konají především pro to aby obec vykazovala soudržnost a udržovala tradice, které naštěstí žádný postižený a k tomu anonymní jedinec nedokáže zastavit. SDH má moji plnou podporu a velmi rád a bez přemýšlení je podpořím. Pán co má rád to uzené si může být jistý, že na něj u nás čeká. Říká se, však víš!!!! A příště mluv jen za sebe. Fikala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *