Soutěžní kategorie a soutěže

Kategorie

Soutěží se v kategoriích rozdělených podle věku účastníků.
V přípravce závodí nejmladší děti od tří do šesti let. Dále pak mladší žáci (6–11 let), starší žáci (11–15 let).
Dále se pak kategorie rozdělují na dorost, které se dále dělí na družstva, kde jsou děti od 14 do 18 let, a na jednotlivce, které se dělí na mladší (13–14), střední (15–16) a starší (17–18). Dále pak na ženy a muže od 18 let. (pokud nemá dané SDH dorost tak děti starší 15 let mohou bězět i za muže a ženy

Soutěže

Soutěží se účastní jak členové dobrovolných hasičských sborů, tak profesionální hasiči. Oficiální pravidla hasičského sportu vydává generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.

Jsou pořádány různé místní pohárové soutěže (v rámci okresů), které jsou často součástí oblastní hasičské ligy. Prestižní soutěží je tzv. Extraliga; dále existují například Slovensko-moravská hasičská liga a postupová kola od úrovně okrsků, přes okresní a krajská kola až po mistrovství republiky. Na mezinárodní úrovni se pak pořádají mistrovství Evropy, olympiády a mistrovství světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *